Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat – Lublin, 3 – 5 marca 2017r.

mp14-2017-3
3 dni wielkich emocji towarzyszyło nam w miniony weekend na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Lublinie. Na zawodach wystartowała czwórka naszych zawodników w składzie Julia Wróbel, Anna Socha, Maciej Tęcza i Miron Krakowski. Już pierwszego dnia Iskrzaki pokazali, że będą walczyć o najwyższe lokaty. W porannych eliminacjach Julia Wróbel zakwalifikowała się dwa razy do finału A na 50m dowolnym i 100m motylem. Również Maciej Tęcza na 200m grzbietowym zdobył kwalifikację do finału A. Z kolei Ania Socha na 50m dowolnym awansowała do finału B. Niestety nie udało się dostać do finału Mironowi ale pobił on swoje rekordy życiowe na 50m dowolny oraz klasycznym. Popołudniowy blok finałowy pierwszego dnia to wielkie emocje. Julia po wspaniałej walce o medal przegrała brąz o dwie setne sekundy na 100m motylem i zajęła czwarte miejsce, a na 50m dowolnym była piąta. Maciej zajął w finale 7 lokatę, a Ania 18 miejsce.
Drugi dzień mistrzostw znowu przyniósł wiele emocji podczas startów naszych zawodników. Julia dostaje się ponownie dwa razy do finału A na 50m motylem i 200m zmiennym. W finale zdobywa odpowiednio 7 i 9 miejsce. Ania natomiast startując na dystansie 200m klasycznym zajęła 23 pozycje, a Maciej na dystansie 50m grzbietowym 27 lokatę oraz Miron na dystansie 200m klasyczny 68 pozycja. Trzeci dzień i Julia znów w finale A na dystansie 200m motylkowym oraz Ania w finale B na 100m dowolnym. Dziewczęta zajęły odpowiednio 8 oraz 19 miejsce. Ania wystartowała jeszcze na 100m klasyczny zajmując 38 miejsce, a Maciej na 100m grzbietowym 34 miejsce i 100m zmiennym 50 miejsce. Miron poprawiając życiówkę popłynął 100m dowolnym (135 miejsce) oraz 100m klasycznym (86 miejsce).

Dla wszystkich wielkie gratulacje za rekordy życiowe i wysokie lokaty w swoich pierwszych Mistrzostwach Polski!

Zawodników startujących w zawodach wyznaczają trenerzy do 19 lutego.